Pytanie zawarte w tytule poniższego artykułu może niektórym wydawać się absurdalne. Leczenie chorób domowymi sposobami? To możliwe? Odpowiedź jest prosta. Możliwe i w przypadku wielu schorzeń daje znakomite rezultaty. Warto się o tym przekonać, zanim udamy się do lekarza po receptę.
Łupież pstry – co to takiego?
Łupież pstry to zakaźna choroba grzybicza skóry wywoływana przez grzyby, drożdżaki rodzaju Malassezia, która objawia się pojawianiem na ciele jasnoróżowych bądź brunatnych plam na skórze. Na początku mają one wielkość 3-4 mm, ale z czasem łączą się i mogą osiągać naprawdę pokaźne rozmiary. Choroba ta najczęściej dotyka osoby młode. Plamy powstają w wyniku nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Objawy łupieżu tego rodzaju pojawiają się również u osób o obniżonym poziomie odporności, a także u pań w ciąży. Za powstawanie łupieżu pstrego może być również odpowiedzialne przyjmowanie leków antykoncepcyjnych i środków sterydowych. Również w przypadku tego rodzaju schorzenia warto korzystać z różnych metod leczenia, również tych domowych. Mając łupież pstry leczenie domowymi sposobami może przynieść duże efekty. Łupież pstry leczenie domowe sposoby. Jeśli mamy łupież pstry domowe sposoby będą nieocenione w walce z tym schorzeniem. Jakie są zatem łupież pstry leczenie domowe sposoby? Przedstawimy Państwu w poniższym artykule.
Stosowanie domowych sposobów
Przygotowane domowe preparaty należy inaczej stosować, w zależności od jego rodzaju. Może to być:
- wmasowywanie w skórę samodzielnie przygotowanej maści na miejsca zmienione chorobowo,
- przykładanie świeżych ziół na zmiany bądź tworzenie okładów,
- aromaterapia przy użyciu olejków eterycznych,
- wypijanie specjalnych, przygotowanych naparów,
- korzystanie ze specjalnych kąpieli
Oto najpopularniejsze łupież pstry leczenie domowe sposoby:
- łupież pstry leczenie octem – ocet jabłkowy jest nieoceniony w walce z łupieżem pstrym. Może być on stosowany zarówno doustnie jak i w formie okładów kładzionych na zmienioną przez chorobę skórę. W przypadku okładów ocet powinien być w niewielkim stopniu rozcieńczony. Jeśli przygotowujemy napraw, najlepiej zmieszać go z naparem z rumianku. Zalewamy dwie łyżeczki suszonego rumianku szklanką gorącej wody. Po upływie dziesięciu minut przecedzamy i dodajemy jedną szklankę octu. W ten sposób przygotowany napraw można stosować jako okład oraz do bezpośredniego wypicia;
- łupież pstry leczenie ziołami – glistnik jaskółcze ziele również jest nieoceniony w niszczeniu ognisk łupieżu pstrego. Stosuje się go do tworzenia kąpieli z mocnymi wywarami. W ich trakcie należy parę razy przemywać wszystkie zmiany chorobowe, które powstały na skórze zimną wodą. Wywar tworzymy garści świeżych bądź dwie garście suszonych ziół, które następnie zalewamy letnią wodą. Potem podgrzewamy całość i gotujemy przez okres około dziesięciu minut. Należy pamiętać, że wywar jest trujący i nie wolno go pić!
- czosnek – zakupiony czosnek powinien być świeży. Należy go wycisnąć i przykładać do wszystkich zmian chorobowych związanych z łupieżem pstrym. Czosnek jest nieoceniony w przypadku, gdy chorobie towarzyszy świąd. Jeśli chodzi o łupież pstry leczenie domowe sposoby, jest to jedna z najlepszych metod zwalczania tej choroby.
Podsumowanie
ZOBACZ TEŻ: Szampon na łupież pstry PITYVER
W sytuacji, gdy zauważymy na ciele pierwsze niepokojące objawy wskazujące na pojawienie się choroby zakaźnej, jaką jest łupież pstry, warto w pierwszej kolejności skorzystać z domowych metod leczenia. Tego rodzaju terapia powinna trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Dopiero w sytuacji, gdy taka terapia nie przyniesie rezultatów, należy udać się do specjalisty.