Maści to jeden z najskuteczniejszych lekarstw. Specjalistyczne balsamy często dostępne są bez recepty i posiadają wiele substancji aktywnych oraz skoncentrowanych związków chemicznych. Dzięki nim walka z wieloma chorobami jest prosta i szybka oraz nie wymaga zbyt dużej ingerencji lekarza.
Czym jest łupież pstry?
Pstry łupież to zakażenie naskórka ludzkiego. Jest powierzchowne, infekcja dotyczy wyłącznie zewnętrznych warstw skórnych. Schorzenie wywoływane jest przez aktywną formę drożdżaków, które gromadzą się w spoconych miejscach na ciele i na skórze głowy. Pod wpływem czynników takich jak: ciąża, nadmierna potliwość, przyjmowanie silnych leków, łojotokowe zapalenie skóry, grzyby stają się agresywne i powodują rozrost łupieżu.
Pierwszymi objawami są niewielkie białe plamy, które na skórze nie opalonej są mało widoczne. Z czasem, przybierają żółtą, a nawet żółto – brunatną barwę. Wtedy łączą się ze sobą w większe skupiska tworząc bardzo nieestetyczny efekt, który często jest przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Infekcja powoduje też, że korzystanie z sauny czy basenu przestaje być możliwe ze względu na osobliwy wygląd skóry. Warto jednak wspomnieć, że szybkie podjęcie leczenia pozwala uniknąć widocznych zmian skórnych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jak wygrać z łupieżem pstrym są maści ze specjalistycznymi składnikami.
Jaka jest najlepsza maść na łupież pstry?
Ciężko wybrać jedną propozycję i dopasować ją do każdej osoby. Ludzki organizm różnie reaguje na receptury balsamów leczniczych, czasem mogą one uczulać, a czasem natychmiast przynosić ulgę. Pamiętając o tym, warto przed zakupem zapoznać się ze składem danej maści i wykluczyć możliwość alergii. Uczulająca, niesprawdzona maść narobi więcej szkody niż pożytku. Oprócz tego, że nie łagodzi choroby, to jeszcze może spowodować inną, znacznie groźniejszą dla organizmu.
Łupież pstry leczenie maść
Łupież pstry maść bez recepty – to hasło często wpisywane w wyszukiwarkę internetową. Spośród wielu pozycji dostępnych na rynku farmaceutycznym, za najskuteczniejsze podaje się:
1. Pityver – emulsja z dużą zawartością pirytionianu cynku. Jest to substancja czynna, posiadająca silne właściwości przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze. Jest jedną z najskuteczniejszych maści, jednocześnie zapobiegająca nawrotom.
2. Klotrimazol – maść na łupież pstry o bardzo atrakcyjnej cenie i silnym działaniu. Polecana szczególnie dla osób o niskim budżecie, chcących poradzić sobie z tym nieestetycznym schorzeniem.
3. Mikonazol – ma w swoim składzie czynniki, które są przydatne w zapaleniach grzybiczo – bakteryjnych o skoncentrowanym działaniu.
4. Flutrimazol – oprócz tego, że w dużym stopniu łagodzi łupież pstry, to dodatkowo zwalcza łojotokowe zapalenie skóry.
5. Terbinafina – nie tylko poradzi sobie z główną infekcją, ale też zapobiegnie rozwojowi pokrewnych drożdżaków na skórze.
6. Chlormidazol – jest bardzo uniwersalny, ponieważ łagodzi też inne choroby, pokrewne opisywanej chorobie, lecz niewidocznych na skórze.
7. Ketokonazol – maść na łupież pstry i łojotokowe zapalenie skóry, szczególnie skuteczna przy regularnym stosowaniu.
Podsumowanie
Dobra maść na łupież pstry posiada dużo składników aktywnych. Obecnie koncerny prześcigają się w pomysłach udoskonalania lekarstw, tak więc fraza „łupież pstry maść” przestaje obowiązywać, ponieważ aktualnie maści działają ogólnie wykluczając obecność chorobotwórczych drożdżaków, także wywołujących inny rodzaj choroby. Wobec tego maści robią się coraz bardziej uniwersalne i łatwo dostępne dla każdego.